Dnia 13.04.2015r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Dezyderego Chłapowskiego w Witkowie odbył się Dzień Języków Obcych. Przedsięwzięcie wpisało się juz w tradycję ZSP, gdyż jest organizowane cyklicznie przez zespół nauczycieli języków obcych: panią Monikę Nowakowską-Szymczak, Sławomirę Szymajdę, Lidię Barszcz oraz Beatę Soszyńską-Pudło.
Celem przedsięwzięcia jest promowanie języka angielskiego i niemieckiego oraz zachęcenie do ich nauki. Priorytetem tegorocznej edycjibyło uświadomienie młodzieży , że aby opanować język obcy należy pamiętać o jego wszystkich aspektach: opanowaniu zawiłości gramatycznych, fonetyczne , trybów warunkowych i doskonałej wymowy oraz znajomości realiów kulturowych krajów angielskiego i niemieckiego obszaru językowego, gdyż tylko to gwarantuje nam pełne zrozumienia wypowiedzi w danym języku.
Tegoroczną edycję imprezy uświetnili swoją obecnością wykładowcy Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie: pani Elżbieta Wilińska-Hajewska oraz pan Dariusz Dolatowski. Przeprowadzili oni warsztaty dotyczące fonetyki języka angielskiego oraz dorobku niemieckiego kina.
Młodzież wzięła udział w konkursie dotyczącym wiedzy o krajach angielskiego i niemieckiego obszaru językowego. Miejsce I zajęli: Alicja Pustelnik i Maksym Kędzierski (z Gimnazjum w Witkowie), miejsce II: Wiktoria Lis i Wiktor Sadowski ( z Gimnazjum w Witkowie), a miejsce III: Dominika Kistowska i Dawid Mruk (z ZSP w Witkowie). Witkowscy gimnazjaliści świetnie pracowali pod opieką pani Elizy Marcinkowskiej.
Uczniowie wzięli również udział w zajęciach angielsko-niemieckich, podczas których pracowali nad utworami muzycznymi w obu językach.
Młodzież po raz kolejny zaprezentowała swój talent artystyczny przedstawiając nowoczesną aranżację bajki o Śpiącej Królewnie i 7 Krasnoludkach.
Poprzez organizowanie Dnia Języków Obcych po raz kolejny uświadomiono uczniom iż uczenie się języków innych ludzi pomaga nam się wzajemnie zrozumieć i przekroczyć różnice kulturowe, przynosi wiele korzyści zarówno młodym jak i starszym oraz pokazuje możliwości pracy czy nauki w innym kraju europejskim.