Praktyki w Grecji dobiegły końca!

Nasi uczniowie od 12.03.2018 do 23.03.2018 przebywali w Grecji, w ramach uczestnictwa w mobilności edukacyjnej, która była realizowana we współpracy z greckim partnerem Olympus Education Services Single Member P.C., wspierającym naszą szkołę we wdrażaniu projektu „Praktyki zawodowe uczniów ZSP im. Dezyderego Chłapowskiego w Witkowie szansą na rozwój kompetencji zawodowych i skuteczne wejście na rynek pracy". W ramach wyjazdu każdy z uczniów miał nie tylko ma okazję pracować w międzynarodowym środowisku, szkoląc swoje umiejętności w dziedzinie technik żywienia i usług gastronomicznych, kucharz czy technik informatyk, ale także w dni wolne od pracy zapoznać się z grecką kulturą oraz zobaczyć najważniejsze miejsca z nią związane, w tym wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO Meteory, drugie największe miasto Grecji - Thessaloniki, wzgórza mitologicznego Olimpu i inne.

Program praktyk naszych uczniów w Grecji dobiegł już końca. Ostatnie dania zostały przyrządzone przez naszych kucharzy, bielizna stołowa została już zebrana przez kelnerów, a komputery i serwery informatyków rozmontowane. Uczniowie 23.03.2018 skończyli ostatnie obowiązki i zadania wchodzące w skład programu praktyk oraz zdali swoje miejsca pracy.

Zorganizowane zostało oficjalne pożegnanie z greckim partnerem oraz z prowadzącymi praktyki dla poszczególnych grup. Każdy z uczestników otrzymał certyfikaty ukończenia praktyk wystawione przez partnerów projektu.

Całemu wydarzeniu towarzyszyło wiele uśmiechów, miłych słów i pozytywnych emocji, także wygląda na to, że wszyscy zabrali ze sobą do Polski same pozytywne wrażenia z naszego wyjazdu!

Fotorelacja z naszego wyjazdu, dzień po dniu, znajduje się także na szkolnym Facebook’u, do którego można dotrzeć poprzez przycisk znajdujący się poniżej:

Projekt "Praktyki zawodowe uczniów ZSP im. Dezyderego Chłapowskiego w Witkowie szansą na rozwój kompetencji zawodowych i skuteczne wejście na rynek pracy" jest realizowany ze środków Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwoju, w ramach projektu "Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego".

#ZSPWitkowo #Grecja2018 #POWER #praktykizagraniczne

 

 

Biuletyn Informacji Publicznej


 
 

Adres szkoły:

Zespół Szkół Ponadpodstawowych

im. Dezyderego Chłapowskiego

ul. Warszawska 29

62-230 Witkowo