Thursday the 23rd - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Witkowie - Hostgator Coupon

Rusza VI edycja Akcji "OPATRUNEK NA RATUNEK" organizowana przez Fundację Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio. Do 15 marca zbieramy środki opatrunkowe dla misyjnych szpitali i przychodni. Przyda się każdy bandaż, gaza, kompres, plaster. Potrzebne są także rękawiczki gumowe, wata, igły i strzykawki. Każda klasa zobowiązana jest do zakupienia opatrunków za kwotę 30 zł.

Zbiórka u opiekunów szkolnego wolontariatu.

 

Tradycją jest, że wolontariusze KLUBU OŚMIU włączają się w akcje organizowane przez CARITAS. Jedną z form jest przeprowadzenie przedświątecznej zbiórki żywności w sklepie BIEDRONKA. Mamy nadzieję, że z zebranych przez nas produktów zostaną przygotowane smaczne , świąteczne potrawy.

 

Wolontariusze KLUBU OŚMIU po raz kolejny zaangażowali się w przygotowanie SZLACHETNEJ PACZKI. Przeprowadzili zbiórkę żywności i środków czystości w witkowskich sklepach, zebrali finanse na zakup niezbędnych artykułów.W sobotę 10 grudnia przekazaliśmy Paczkę potrzebującej rodzinie.

5 grudnia świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza.

 

 

Grupa wolontariuszy włączyła się kolejny raz w Akcję " Kup Pan Szczotkę ", organizowaną przez poznańską Fundację Pomocy Humanitarnej "Redemptoris Missio". Polegała ona na zbiórce szczoteczek i past do zębów, które fundacja przekazała dzieciom z krajów misyjnych. I choć wolontariusze mają świadomość, że obdarowane dzieci nigdy nie poznają swoich darczyńców, to pozostaje ogromna radość i satysfakcja z możliwości pomocy.

        

Wolontariat szkolny zorganizował zbiórkę plastikowych nakrętek, które za pośrednictwem pana Sławomira Poniewiery przekazaliśmy małej Weronice. Dziewczynka urodziła się z rozszczepem kręgosłupa, przepukliną oponowo-rdzeniową i innymi poważnymi schorzeniami. Ratunkiem na poprawienie jakości życia Weroniki jest właściwe leczenie i rehabilitacja. Mamy nadzieję, że ofiarowane nakrętki pomogą rodzicom Weroniki zdobyć finanse na wspomniane potrzeby. Warto wspomnieć, że pan Sławomir Poniewiera reprezentuje grupę miłośników motoryzacji " Nocna Jazda Samochodem bez Celu-Gniezno", która regularnie wspiera rodziców Weroniki. 

Wspieramy akcje organizowane przez Fundację Pomocy Humanitarnej REDEMPTORIS MISSIO.

 

 

 

 

Od lat włączamy się w ogólnopolską akcję SZLACHETNA PACZKA!

 

 

Logowanie

Odwiedza nas 35 gości oraz 0 użytkowników.

Jak dojechać?