Wednesday the 23rd - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Witkowie - Hostgator Coupon

Wolontariusze KLUBU OŚMIU prowadzą systematyczną zbiórkę plastikowych nakrętek dla małej Weroniki. Chcą wspomóc rodziców w gromadzeniu funduszy na niezbędną rehabilitację dziewczynki. Zbiórka puszek prowadzona jest w ramach akcji "PUSZKA DLA MALUSZKA", fundacji Redemptoris Missio. Środki pozyskane ze sprzedaży puszek w postaci surowca wtórnego przekażemy na pomoc dla afrykańskich noworodków.

 

 

24 marca w godzinach od 10.00 do 18.00 wolontariusze KLUBU OŚMIU, we współpracy z CARITASEM, przeprowadzili w sklepie BIEDRONKA zbiórkę artykułów spożywczych.

Wiemy, że za pomocą prostego gestu można pokazać ludziom, którzy z różnych życiowych powodów znaleźli się w ciężkiej sytuacji, że nie są sami. Produkty zebrane podczas zbiórki trafią do najbiedniejszych dzieci, rodzin wielodzietnych, osób samotnie wychowujących dzieci, bezdomnych, chorych i bezrobotnych, a także do osób pracujących, których nie stać na przedświąteczny zakup żywności, aby każdy mógł cieszyć się wielkanocnym śniadaniem.

Rusza VI edycja Akcji "OPATRUNEK NA RATUNEK" organizowana przez Fundację Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio. Do 15 marca zbieramy środki opatrunkowe dla misyjnych szpitali i przychodni. Przyda się każdy bandaż, gaza, kompres, plaster. Potrzebne są także rękawiczki gumowe, wata, igły i strzykawki. Każda klasa zobowiązana jest do zakupienia opatrunków za kwotę 30 zł.

Zbiórka u opiekunów szkolnego wolontariatu.

 

Tradycją jest, że wolontariusze KLUBU OŚMIU włączają się w akcje organizowane przez CARITAS. Jedną z form jest przeprowadzenie przedświątecznej zbiórki żywności w sklepie BIEDRONKA. Mamy nadzieję, że z zebranych przez nas produktów zostaną przygotowane smaczne , świąteczne potrawy.

 

Wolontariusze KLUBU OŚMIU po raz kolejny zaangażowali się w przygotowanie SZLACHETNEJ PACZKI. Przeprowadzili zbiórkę żywności i środków czystości w witkowskich sklepach, zebrali finanse na zakup niezbędnych artykułów.W sobotę 10 grudnia przekazaliśmy Paczkę potrzebującej rodzinie.

5 grudnia świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza.

 

 

Grupa wolontariuszy włączyła się kolejny raz w Akcję " Kup Pan Szczotkę ", organizowaną przez poznańską Fundację Pomocy Humanitarnej "Redemptoris Missio". Polegała ona na zbiórce szczoteczek i past do zębów, które fundacja przekazała dzieciom z krajów misyjnych. I choć wolontariusze mają świadomość, że obdarowane dzieci nigdy nie poznają swoich darczyńców, to pozostaje ogromna radość i satysfakcja z możliwości pomocy.

        

Wolontariat szkolny zorganizował zbiórkę plastikowych nakrętek, które za pośrednictwem pana Sławomira Poniewiery przekazaliśmy małej Weronice. Dziewczynka urodziła się z rozszczepem kręgosłupa, przepukliną oponowo-rdzeniową i innymi poważnymi schorzeniami. Ratunkiem na poprawienie jakości życia Weroniki jest właściwe leczenie i rehabilitacja. Mamy nadzieję, że ofiarowane nakrętki pomogą rodzicom Weroniki zdobyć finanse na wspomniane potrzeby. Warto wspomnieć, że pan Sławomir Poniewiera reprezentuje grupę miłośników motoryzacji " Nocna Jazda Samochodem bez Celu-Gniezno", która regularnie wspiera rodziców Weroniki. 

Logowanie

Odwiedza nas 13 gości oraz 0 użytkowników.

Jak dojechać?