Monday the 19th - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Witkowie - Hostgator Coupon

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia Samorząd Uczniowski składa najserdeczniejsze życzenia wszystkim pracownikom szkoły oraz uczniom.

Znalezione obrazy dla zapytania życzenia na boże narodzenie

 

6 grudnia w naszej szkole pojawiły się urocze śnieżynki w życzeniami mikołajkowymi dla uczniów oraz pracowników szkoły. Dodatkowo tego dnia w ramach akcji Samorządu Uczniowskiego uczniowie wzięli udział w Marzycielskiej Poczcie. Jest to taka akcja, która polega na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek do ciężko chorych dzieci, które kochają je dostawać. Nasi uczniowie stanęli na wysokości zadania i przygotowali mnóstwo pięknych życzeń dla Martynki, Lenki, Wiktorii i Pawełka. Życzenia już są w drodze do adresatów.

Co roku, na przełomie listopada i grudnia, w szkołach i przedszkolach odbywa się wielka zbiórka monet, pn. Góra Grosza. Celem na który zbierane są te drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących. Znalezione obrazy dla zapytania góra grosza

Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego: N. Stupczyńska, P. Wańdoch oraz K. Kozłowski razem z jedną z opiekunek p. J. Pustelnik odwiedzili groby Powstańców na witkowskim cmentarzu. Uczniowie zapalili znicze, które są wyrazem naszej pamięci o poległych bohaterach.

 W październiku Samorząd Uczniowski wspólnie z biblioteką szkolną dołączył się do zbiórki karmy na rzecz schroniska dla zwierząt w Gnieźnie oraz Radlinie a także kotów wolnożyjących na terenie gminy Witkowo. Podczas całej akcji udało nam się zgromadzić 90 kg karmy oraz kilka worków starych ubrań, które także są potrzebne zwierzakom. Kolejny raz przekonaliśmy się, że można liczyć na naszych uczniów. Dziękujemy bardzo! W naszej bibliotece odbyło się również rozstrzygnięcie konkursu na najbardziej sympatycznego pupila w gminie Witkowo. Jury w składzie: Natalia Stupczyńska, Paulina Wańdoch, Marcelina Nowicka oraz Albert Migoń jednogłośnie wybrali zwycięzcę : jest nim pies Rico mieszkający ze swoimi właścicielami w Witkowie.