Sunday the 25th - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Witkowie - Hostgator Coupon
  • Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych

  • Technikum Logistyczne

  • Technikum Turystyki Wiejskiej

  • Liceum Ogólnokształcące "Mundurowe"

  • Technikum Informatyczne

  • Technikum Ekonomiczne

  • Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych

  • Branżowa Szkoła I i II stopnia

Drzwi Otwarte w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Witkowie. 6 marca w ZSP w Witkowie gimnazjaliści witkowscy i gimnazjów ościennych w Powidzu, Mielżynie i Strzałkowie mogli poznać ofertę przygotowaną na rok szkolny 2018/2019. Na terenie szkoły prezentowaliśmy kilka stanowisk tematycznych. Znajdowały się na nich różne pomoce naukowe, foldery, atrakcyjne gadżety oraz informacje na temat zawodów, które kształcimy w naszej szkole. W pracowni ekonomicznej zwiedzający zobaczyli, jak można posługiwać się programami finansowo-księgowymi. Uczniowie klasy I technikum ekonomicznego przygotowali rebusy ekonomiczne, które wymagały główkowania, ale nagroda była wyborna- cukierki z wróżbą perspektywiczną wtajemniczyły zwycięzców, w jakim zawodzie w branży ekonomicznej będą mogli pracować po skończonym technikum ekonomicznym. Przed wejściem do sali ekonomicznej można było zapoznać się z projektami, w których szkoła uczestniczy:

1. Projekt nr 2017-1-PL01-KA102-036347 pod tytułem: "Praktyki zawodowe uczniów ZSP im. Dezyderego Chłapowskiego w Witkowie szansą na rozwój kompetencji zawodowych i skuteczne wejście na rynek pracy"

2. CZAS ZAWODOWCÓW BIS - ZAWODOWA WIELKOPOLSKA

W sali gimnastycznej żołnierze 33 Bazy Lotnictwa Transportowego w Powidzu prezentowali różne rodzaje broni, uczniowie mogli zobaczyć pełne umundurowanie wojskowe, a dla zainteresowanych Ochotnicza Straż Pożarna w Witkowie prowadziła pierwszą pomoc przedmedyczną. Bractwo Kurkowe udzieliło instruktażu strzelania z karabinku pneumatycznego. Oczywiście liczył się we wszystkich pokazach refleks i umiejętność grupowego działania. Po ćwiczeniach młodzież mogła skosztować specjałów technikum żywienia i usług gastronomicznych- pasty z czerwonej fasoli i pomidorów suszonych, pasty z ciecierzycy, ciast i ciasteczek (bajaderki, babeczki z musem czekoladowym, bezy), na bieżąco smażone były naleśniki, które znikały z talerzy błyskawicznie. W salach językowych odbywały się warsztaty językowe, konkursy mitologiczne, układano puzzle historyczne, rozwiązywano łamigłówki polonistyczne. Oferta szkoły została tak przygotowana, żeby przybyli mogli zobaczyć, jak funkcjonuje w niej życie pozalekcyjne, czyli jakie realizujemy projekty, wycieczki dydaktyczne, wyjazdy do kina i teatru, na zawody sportowe oraz praktyki zagraniczne. Stoisko szkolnego wolontariatu wprowadzało przybyłych w świat pomocy humanitarnej, która jest wyrazem wrażliwości człowieka na los pokrzywdzonych i cierpiących. Obecna oferta szkoły jest bardzo trafna, bowiem młodzież po jej ukończeniu uzyskuje kwalifikacje zawodowe ułatwiające znalezienie pracy w Polsce i za granicą. Jednocześnie ma szansę dalszego kształcenia na uczelniach wyższych. Uczniowie wybierają oczywiście szkołę pod kątem znalezienia w przyszłości pracy, ale chcą też codziennie uczyć się w miejscu, w którym jest miła i przyjazna atmosfera. W ofercie edukacyjnej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Witkowie w roku szkolnym 2018/2019 są następujące oddziały: -liceum ogólnokształcące o profilu mundurowym, -technikum informatyczne, -technikum żywienia i usług gastronomicznych, -technikum ekonomiczne, -technikum logistyczne, -technikum turystyki wiejskiej, -szkoła branżowa. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych uczniów do naszej szkoły !!! K.Popielec-Stürmer

 

Logowanie

Odwiedza nas 59 gości oraz 0 użytkowników.

Jak dojechać?