Sunday the 25th - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Witkowie - Hostgator Coupon
  • Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych

  • Technikum Logistyczne

  • Technikum Turystyki Wiejskiej

  • Liceum Ogólnokształcące "Mundurowe"

  • Technikum Informatyczne

  • Technikum Ekonomiczne

  • Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych

  • Branżowa Szkoła I i II stopnia

Wieczór poezji i piosenki francuskiej „Pod niebem Paryża” w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Witkowie. „Słyszysz Francja- myślisz Paryż, Prowansja, lawenda i miłość. Chcesz poznać Paryż? Albo zakochasz się w nim od razu, albo już nigdy nie obdarzysz go takim uczuciem. To miasto ma w sobie moc. Jest realne, a jednocześnie przykryte marzeniami. Miłość powoduje, że zakochani mają wrażenie, iż cały Paryż leży u ich stóp.

Mogą uciec na chwilę w przytulne uliczki, z daleka od centrum, od gwaru. Pobyć ze sobą w swoistej oazie spokoju. A potem może… spacer wzdłuż Sekwany? Romantyczny, zachwycający i niezapomniany? Poznajmy miasto ludzi zakochanych, bo…”- takim wstępem rozpoczął się kolejny wieczór poetycki zorganizowany 6 lutego przez uczniów ZSP i uczniów Szkoły Podstawowej nr1 w Witkowie. W atmosferze paryskiej elegancji i szyku mieliśmy okazję oddalić się od codzienności i przenieść w artystyczny świat poezji, prozy i piosenki francuskiej. Była to już 10. wieczornica dla emerytowanych pracowników oświaty, nauczycieli szkół witkowskich i środowiska lokalnego. Corocznie zacne audytorium może posłuchać pięknej recytacji wierszy znanych i tych czasami zapomnianych poetów, rodzimych i obcych. Wieczornice są montażem słowno-muzycznym przybliżającym widowni liryki pełne refleksji i piękna, zadumy nad życiem oraz upływającym czasem. Pięknym wykonaniem piosenki „Pod dachami Paryża” , Andżelika Kaźmierczak wprowadziła widownię w magiczny plan paryskich uliczek, w których kocha się w uśmiechu i łzach, wzniośle i banalnie. I o tym piszą i malują artyści .

Wszyscy ci, którzy marzą o sławie, siedząc w zatłoczonej paryskiej kawiarence i obserwując magiczny świat . Bohaterem wieczoru był Mały Książę, który idealnie wpisuje się w atmosferę Paryża. To on poznał smak przyjaźni i miłości. Wiedział, co jest najważniejsze dla człowieka. Co należy pielęgnować , by być szczęśliwym. I to właśnie ta postać literacka była przewodnikiem po literaturze i piosence francuskiej. Aranżacje muzyczne Edith Piaf, Mirelle Mathieu, Kasi Sobczyk, Michała Bajora w wykonaniu uczennic Szkoły Podstawowej nr 1 w Witkowie ubarwiły „paryskie” spotkanie. Uczniowie III klasy Liceum Ogólnokształcącego w Witkowie, recytując poezję i prozę , wprowadzili słuchaczy w zadumę i refleksję nad przyjaźnią ,miłością, lojalnością, które człowiek powinien szczególnie pielęgnować. Szyku i wytworności dodały eleganckie stroje występujących oraz przepiękna gra na akordeonie i skrzypcach francuskiego walczyka„Słowik” i melodii Vladimira Cosmy „Michał Strogow”. Wykonawcami tych utworów byli p.Michał Bocheński i p.Kalina Piechowiak. Nasze paryskie rendez-vous podsumowane zostało wiązanką piosenek paryskich i pozdrowieniem :”...Paryski Gawroche-to cały poemat, tak miły, że wprost milszego już nie ma...” w wykonaniu Weroniki Popek. Wieczór ten dostarczył przybyłym wielu wrażeń, o czym świadczyły gromkie brawa widowni. Jest to najbardziej wymowne podziękowanie i jednocześnie zachęcenia do tworzenia kolejnych wieczorów artystycznych. Twórcami wieczornicy byli następujący nauczyciele: Krystyna Popielec-Stürmer, Joanna Ślachciak, Kalina Piechowiak i Michał Bocheński. Dziękujemy również za pomoc w organizacji wieczoru Pani Arlecie Bekas-wicedyrektorowi Szkoły Podstawowej nr1 w Witkowie. Wykonawcami byli uczniowie ZSP i SP nr1 w Witkowie : Magdalena Nowak, Paulina Migdał,Żaneta Mikołajewska,Natalia Walczak,Katarzyna Robaszkiewicz, Jakub Połatyński, Mateusz Zieliński, Julia Jóźwiak, Gabrysia Nowacka, Weronika Popek oraz Andżelika Kaźmierczak. Dziękujemy również za pomoc w organizacji wieczoru Pani Arlecie Bekas-wicedyrektorowi Szkoły Podstawowej nr1 w Witkowie, pani Honoracie Glancza kolejne zasponsorowanie ciasta na popołudniowy poczęstunek. Krystyna Popielec-Stürmer

Logowanie

Odwiedza nas 60 gości oraz 0 użytkowników.

Jak dojechać?