Sunday the 25th - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Witkowie - Hostgator Coupon
  • Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych

  • Technikum Logistyczne

  • Technikum Turystyki Wiejskiej

  • Liceum Ogólnokształcące "Mundurowe"

  • Technikum Informatyczne

  • Technikum Ekonomiczne

  • Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych

  • Branżowa Szkoła I i II stopnia

Grupa wolontariuszy, działająca przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Witkowie, kolejny raz włączyła się w Akcję " Kup Pan Szczotkę ", organizowaną przez poznańską Fundację Pomocy Humanitarnej "Redemptoris Missio". Polegała ona na zbiórce szczoteczek i past do zębów, które fundacja przekazała dzieciom z krajów misyjnych. I choć wolontariusze mają świadomość, że obdarowane dzieci nigdy nie poznają swoich darczyńców, to pozostaje ogromna radość i satysfakcja z możliwości pomocy. Akcja prowadzona była przez cały październik, by w listopadzie opiekun szkolnego wolontariatu-pani Justyna Nowakowska, wraz z grupą młodzieży udzielającej się charytatywnie-mogła przekazać fundacji zebrane produkty.

 

Kolejną akcją wolontariatu szkolnego było zorganizowanie zbiórki plastikowych nakrętek, które za pośrednictwem pana Sławomira Poniewiery przekazane zostały rodzicom małej Weroniki. Dziewczynka urodziła się z rozszczepem kręgosłupa, przepukliną oponowo-rdzeniową i innymi poważnymi schorzeniami. Ratunkiem na poprawienie jakości życia Weroniki jest właściwe leczenie i rehabilitacja. Mamy nadzieję, że ofiarowane nakrętki pomogą rodzicom Weroniki zdobyć finanse na wspomniane potrzeby. Warto wspomnieć, że pan Sławomir Poniewiera reprezentuje grupę miłośników motoryzacji " Nocna jazda samochodem bez celu-Gniezno", która regularnie wspiera rodziców Weroniki. W krótkim czasie wolontariusze zebrali 80 kg plastikowych nakrętek.

Od kilku dni wolontariusze KLUBU OŚMIU włączyli się do akcji „Szlachetna Paczka”. Co roku uczniowie oraz pracownicy szkoły organizują zbiórkę środków czystości, żywności oraz finansów potrzebnych na zakup najpotrzebniejszych artykułów dla potrzebujących. Pragniemy, by wspierać tych, którzy pragną jak każdy z nas spędzić święta w spokoju, przy blasku świec i świątecznych potraw. Dla wielu rodzin już sama wizyta wolontariusza jest pomocą, dodaje wiary w ludzi, pokazuje, że nie są sami. W tym roku również pracownicy KONSPOLU w Słupcy wsparli finansowo szkolny wolontariat. Praca charytatywna kształtuje w młodym człowieku wrażliwość na krzywdę społeczną, jednocześnie sprawia, że człowiek potrzebujący pomocy- często w obliczu życiowych tragedii- nie pozostaje sam, a w chwilach zwątpienia zwykły ludzki gest ma wagę złota.

 

Logowanie

Odwiedza nas 86 gości oraz 0 użytkowników.

Jak dojechać?