Saturday the 16th - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Witkowie - Hostgator Coupon
  • Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych

  • Technikum Logistyczne

  • Technikum Turystyki Wiejskiej

  • Liceum Ogólnokształcące "Mundurowe"

  • Technikum Informatyczne

  • Technikum Ekonomiczne

  • Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych

  • Branżowa Szkoła I i II stopnia

Sara Strzelecka zwyciężczynią Powiatowego Konkursu Fotograficznego „SIŁA PRZYRODY”. Ideą konkursu ogłoszonego przez Wydział Ochrony Środowiska Powiatu Gnieźnieńskiego było udokumentowanie piękna przyrody, walorów i miejsc cennych przyrodniczo oraz możliwości jej wykorzystania dla OZE. Ponadto propagowanie edukacji ekologicznej na terenie powiatu gnieźnieńskiego w zakresie ochrony środowiska, przyrody i klimatu, przeciwdziałanie zanieczyszczeniom i promocja OZE. Był to konkurs przeznaczony dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych i studentów uczelni wyższej. Komisja w składzie: -wicestarosta Jerzy Berlik, -dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska - Magdalena Musiałowicz, -dyrektor Wydziału Kultury, Sportu, Turystyki i Promocji – Marcin Makohoński, -znany gnieźnieński fotograf- Waldemar Stube, rozstrzygnęli, która praca najtrafniej i najciekawiej ujęła otaczający nas świat. Spośród 25. nadesłanych na konkurs , pierwsze miejsce zajęły dwie prace fotograficzne- Sary Strzeleckiej z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Witkowie i Weroniki Olejniczak z I LO w Gnieźnie. Gratulujemy Sarze tak zaszczytnego osiągnięcia. Zwyciężczyni jest uczennicą klasy II Technikum Informatycznego w Witkowie. Sara pasjonuje się fotografowaniem od kilku lat. Zawsze inspirowała ją przyroda i jej tajniki, bo kryje w sobie magię, której nie sposób dostrzec okiem laika. Uczennica brała udział w wielu konkursach, ale jest to jej pierwsza poważna wygrana. Sara pragnie udostępnić swój dorobek fotograficzny koleżankom i kolegom w szkole, dlatego jest w trakcie przygotowania wystawy.

Tradycją szkoły są coroczne wyjazdy na Jarmark Bożonarodzeniowy w Niemczech. W tym roku, 8 grudnia Joanna Pustelnik, Beata Soszyńska-Pudło, Krystyna Popielec-Stürmer, wraz z grupą młodzieży Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Witkowie, podziwiały feerię barw, migocących lampek oraz atrakcji świątecznych na najstarszym w Niemczech Jarmarku Bożonarodzeniowym w Dreźnie. Świąteczne atrakcje poprzedziło zwiedzanie miasta. Uczestnicy wycieczki zobaczyli Stare Miasto ze znanym na całym świecie okazałym architektonicznym klejnotem Drezna, jakim jest Zwinger – późnobarokowy zespół architektoniczy znajdujący się w centrum miasta. Jest zaliczany do najbardziej znaczących budowli późnego baroku w Europie. Zwinger jest licznie zdobiony polskimi i saskimi symbolami związanymi z królem Polski Augustem II Mocnym, wielkim księciem litewskim, elektorem Saksonii i arcymarszałkiem Świętego Cesarstwa Rzymskiego . W szeregu atrakcji zobaczyli trzy Bożonarodzeniowe Jarmarki z pięknym bajkowymi stylizacjami, wszyscy poczuli atmosferę zbliżających się świąt i mogli kupić upominki dla najbliższych. Jarmark Struclowy zalewał morzem świateł i przenosił zwiedzających w czasy średniowiecza. Można było zobaczyć oprócz połyskujących ozdób świątecznych różne rodzaje ciast i ciasteczek, tradycyjnie wypiekany Chrissttollen. Panująca w mieście niezapomniana atmosfera, z krzątającymi się przy swoich kramach sprzedawcami słodkości, oferującymi swoje wyroby artystami ludowymi, a także bogactwem drewnianych ozdób rudawskich, czy dziadków do orzechów, kreuje niepowtarzalny, magiczny nastrój. Wyjazd ma walory kulturowe, ale jest jednocześnie sprawdzianem umiejętności porozumiewania się w języku niemieckim. Krystyna Popielec-Stürme

W dniu 05.12.2017 r. w Gnieźnie odbyły się drużynowe i indywidualne "X Otwarte Mistrzostwa w strzelaniu z broni pneumatycznej dla młodzieży szkolnej". Naszą szkołę ZSP Witkowo reprezentował skład uczniów: Krzysztof Dobrzycki, Kacper Szymański i Marcelina W klasyfikacji indywidualnej mężczyzn kategorii juniorów - II miejsce zajął Kacper Szymański z uzyskanym wynikiem 88 punktów jest to wynik tylko o 1 punkt niższy od ucznia, który zajął I miejsce uzyskując 89 punktów. Sportowe gratulacje. Ireneusz Mazurkiewicz.

Raport ewaluacyjny projektu “Praktyczne umiejętności uczniów techników krokiem do kariery w branży IT”

Broszura poprojektowa

Praktyczne umiejętności uczniów techników krokiem do kariery w branży IT” to projekt edukacyjny realizowany w polsko-greckim partnerstwie na rzecz rozwoju szkolnictwa zawodowego i inicjatyw dla uczniów szkół technicznych i zawodowych, uczących się na kierunku technik informatyk. Chęć realizacji niniejszego projektu wynikała przede wszystkim ze zidentyfikowanych potrzeb uczniów szkół zawodowych w zakresie wspierania rozwoju osobistego i zawodowego w wymiarze europejskim, zdobywania praktycznej wiedzy w zakresie informatyki, nauki branżowego języka informatycznego, motywowania uczniów do nauki i rozwoju zawodowego, zapobiegania wypadnięciu uczniów z systemu edukacji, uatrakcyjnienia procesu kształcenia, ułatwienia równego dostępu uczniom będącym w niekorzystnej sytuacji i mniejszymi szansami w porównaniu z rówieśnikami. Projekt miał za zadanie uświadomić wszystkim uczestnikom potrzebę uczenia się przez całe życie, a także zwiększyć praktyczne umiejętności uczniów w obszarze IT, w tym tych związanych z zarządzaniem usługami informatycznymi.

 

8 listopada 2017 roku uczniowie klasy pierwszej liceum mundurowego - w obecności społeczności szkolnej, przedstawicieli jednostek współpracujących, zaproszonych gości oraz rodziców-złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły. Jest to jedno z najważniejszych i najbardziej uroczystych wydarzeń w naszej szkole,które swoją obecnością zaszczycili:

- Dyrektor Wydziału Edukacji - Jerzy Paweł Lubbe

Przedstawiciele jednostek współpracujących:

- płk Anna Rolewska - zastępca dyrektora Zakładu Karnego w Gębarzewie,

- płk Dariusz Płóciennik - zastępca dowódcy 33 Bazy Lotnictwa Transportowego w Powidzu,

- ppłk pilot Bogdan Goździalski - reprezentujący 3 Skrzydło Lotnictwa Transportowego w Powidzu,

- asp. sztabowy Mariusz Gielewski - dzielnicowy Komisariatu Policji w Witkowie,

- por. Krystian Rynarzewski - rzecznik prasowy Dyrektora Zakładu Karnego w Gębarzewie,

- p. Bogusław Mołodecki - hetman Bractwa Kurkowego w Witkowie,

- p. Grzegorz Musidlak.

Logowanie

Odwiedza nas 47 gości oraz 0 użytkowników.

Jak dojechać?