Saturday the 21st - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Witkowie - Hostgator Coupon
 • Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych

 • .

 • Technikum Turystyki Wiejskiej

 • Liceum Ogólnokształcące "Mundurowe"

 • Technikum Informatyczne

 • Technikum Ekonomiczne

 • Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych

 • Branżowa Szkoła I i II stopnia

Zespół Szkól Ponadgimnazjalnych w Witkowie od roku szkolnego 2017/2018 uczestniczy w projekcie „Czas zawodowców BIS – zawodowa Wielkopolska”, który został uruchomiony w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014+ i będzie realizowany do końca 2022 roku przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego (Departament Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego) oraz Politechnikę Poznańską. Projekt obejmuje działania we współpracy z zainteresowanymi samorządami, pracodawcami i szkołami kształcącymi zawodowo z terenu województwa wielkopolskiego.

W ramach tego projektu szkoła korzysta z następujących działań:

• płatne staże dla uczniów,

• zajęcia specjalistyczne dla uczniów w innowacyjnych technologicznie laboratoriach,

• dostęp do interaktywnych materiałów dydaktycznych dla uczniów i nauczycieli przygotowanych w nowoczesnej technologii zamieszczonych na platformie e-learningowej,

• dostęp do narzędzia ułatwiającego komunikację pomiędzy uczniami i pracodawcami oraz umożliwiającego dopasowanie uczniów i absolwentów szkół do konkretnych ofert pracy z wykorzystaniem identyfikacji profili.

4 października 2017 roku młodzież klasy III LO, wraz z polonistką Krystyną Popielec-Stürmer i nauczycielem historii p.Magdaleną Błaszak-Śliwińską, miała okazję obejrzeć w Poznaniu fenomenalną wystawę malarstwa Fridy Kahlo i Diego Rivery. Dopełnieniem obcowania ze sztuką była lekcja interpretacji dzieł ikonicznych, tak bardzo cenna i przydatna dla klasy maturalnej. Uczniowie poznali najważniejsze fakty z życia i twórczości słynnych meksykańskich artystów. Pomocny okazał się również kontekst historyczny, który decydował m.in. o charakterze ich sztuki. Wystawa „Frida Kahlo i Diego Rivera. Polski kontekst” jest pierwszą i jedyną w Polsce wystawą Kahlo i Rivery, wzbogaconą o mało znany polski wątek w życiu artystów. Tytułowy kontekst tworzą z jednej strony bardzo bliskie relacje artystów z autorkami o polskim pochodzeniu (Bernice Kolko i Fanny Rabel), z drugiej obecność obrazów Kahlo i Rivery. W Sali Wystaw zaprezentowane są dzieła Kahlo i Rivery z kolekcji Jacquesa i Natashy Gelman z Meksyku. Frida Kahlo de Rivera to artystka ciesząca się niezwykłą sławą na całym świecie. Znana jest przede wszystkim ze swoich licznych autoportretów, na których widoczne są „ból i pasja″ wyrażone w intensywnej, jaskrawej kolorystyce. W wieku 22 lat Kahlo poślubiła sławnego meksykańskiego malarza, Diego Riverę. W 1953 roku, podczas pierwszej wystawy indywidualnej Fridy Kahlo w Meksyku, jeden z krytyków napisał: „Nie sposób oddzielić życia i twórczości tej niezwykłej osoby. Jej obrazy są jej biografią″.

Harmonogram

09.30 uroczyste rozpoczęcie – I piętro

09.40-10.40 wykłady, warsztaty i konkursy językowe, dotyczące krajów angielskiego/niemieckiego/hiszpańskiego obszaru językowego :

 • język angielski – sala nr 8
 • język hiszpański – sala nr 6
 • język niemiecki – sala nr 32

10.50 podsumowanie i wręczenie nagród

 

Język angielski: Halloween

 1. W sali nr 8 będą zorganizowane konkursy i wykłady dotyczące zwyczajów Halloween.
 2. Zapraszamy również na szkolne konkursy kulturowo-plastyczne:

 

Regulamin konkursu HALLOWEEN PUMPKIN:

 1. Konkurs organizowany jest przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. D. Chłapowskiego w Witkowie.
 2. Uczniowie każdej ze szkół przynoszą dynie, które wykroili w tradycyjny sposób do postaci lampionu Halloweenowego. Dynie przynosimy w dniu 31 października 2017 i zostawiamy je na specjalnie przygotowanym miejscu na I piętrze.
 3. Na ostateczną ocenę dyni składać się będą:
  • Pomysłowość i kreatywność,
  • Staranność wykonania. 
 4. Prace będzie oceniać Komisja Konkursowa – nauczyciel, przedstawiciel SU, dyrektor. 

Grupa uczniów naszej szkoły wzięła udział w obchodach Europejskiego Dnia Języków.

Tegoroczni maturzyści z klasy IV TŻ i IV TI uczestniczyli w czwartek 21 września  w nietypowej, ciekawej lekcji języka niemieckiego, która prowadzona była przez Skype’a przez panią Małgorzatę Konopacką -lektora z Instytutu Goethego w Warszawie.

Temat lekcji :Co robić z workami na śmieci?- zrealizowany został w bardzo  atrakcyjny dla uczniów sposób. Uczniowie dowiedzieli się między innymi, jak opowiadać o swoich pro-środowiskowych działaniach, co robić dla ochrony środowiska, a także  jak Niemcy radzą sobie z odpadkami. Po obejrzeniu krótkiego  filmiku  z zasobów Goethe Institut o segregowaniu odpadów w Niemczech uczniowie odpowiadali na pytania prowadzącej, wykonywali ćwiczenia interaktywne, podczas których poznawali a następnie ćwiczyli umiejętność stosowania nowego słownictwa z zakresu ochrony środowiska, a nawet wzięli udział w interaktywnym quizie, w którym konieczne było użycie  telefonów komórkowych, a oprócz znajomości języka liczyła się wiedza i szybkość reakcji. Ćwiczenie to sprawiło im najwięcej frajdy. I choć temat lekcji nie był łatwy, grupa współpracowała pilnie i starała się jak najlepiej wykonywać wszystkie zadania.

4 września uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych o godz. 9.00 powitali nowy rok szkolny i nowe wyzwania. Młodzi ludzie, pełni jeszcze wakacyjnych wspomnień, swoją edukacyjną przygodę rozpoczynają w następujących oddziałach: klasie liceum ogólnokształcącego o profilu wojskowym i policyjnym, klasie technikum informatycznego, technikum ekonomicznego oraz w branżowej szkole I stopnia. Pierwszoklasistów czeka oswajanie się z nową szkołą, starszymi kolegami i nowymi wyzwaniami, a ich wychowawcami są następujący nauczyciele:

klasa I LO- Urszula Knast
klasa I TE/TI- Beata Soszyńska-Pudło
klasa I Branżowa szkoła I stopnia – Monika Michalak

Dyrektor szkoły Anna Malendowicz-Koteras krótkim przemówieniem uroczyście rozpoczęła rok szkolny 2017/2018, przywitała całą społeczność szkolną, życząc jej siły, wytrwałości oraz cierpliwości w przekazywaniu i zdobywaniu wiedzy, owocnej pracy przynoszącej uśmiech i satysfakcję. Podkreśliła wagę wzajemnej życzliwości oraz szacunku i wyrozumiałości. Życzyła uczniom pogłębiania wiedzy i umiejętności przekształcania jej w mądrość życiową. Po inauguracji roku szkolnego był czas na spotkania klas z wychowawcami.

Życzymy wszystkim wytrwałości i zapału do pracy, a Samorządowi Uczniowskiemu wielu ciekawych pomysłów na szkolne uroczystości!

K.Popielec-Stürmer

Logowanie

Odwiedza nas 31 gości oraz 0 użytkowników.

Jak dojechać?