Sunday the 25th - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Witkowie - Hostgator Coupon
 • Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych

 • Technikum Logistyczne

 • Technikum Turystyki Wiejskiej

 • Liceum Ogólnokształcące "Mundurowe"

 • Technikum Informatyczne

 • Technikum Ekonomiczne

 • Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych

 • Branżowa Szkoła I i II stopnia

9 marca b.r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Dezyderego Chłapowskiego w Witkowie odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów uczniom osiągającym wysokie wyniki w nauce za I semestr roku szkolnego 2017/2018. Promują oni naszą szkołę na konkursach i pokazach oraz wyróżniają się wysoką kulturą osobistą. Stypendia Starostwa Powiatowego w Gnieźnie, w obecności zaproszonych rodziców i społeczności szkolnej, wręczyli uczniom: Przewodniczący Komisji Oświaty Kultury i Sportu - p. Andrzej Kwapich oraz Wicedyrektor Wydziału Edukacji - p. Lidia Bójko.

Tegoroczne stypendia przedmiotowe otrzymali :

 • Julia Krych (kl. I TE),
 • Magdalena Kulińska (kl.I TE),
 • Miłosz Krajniak (kl.I TI),
 • Wiktoria Miazga (kl.I LO),
 • Piotr Chmielewski (kl.II LO),
 • Karol Kozłowski (kl.II LO),
 • Wiktoria Zykowska (kl.II TI),
 • Paulina Grzybowska (kl.III LO),
 • Marta Kozińska- ( kl.IV TŻiUG ).

Stypendium Naukowe Starosty Powiatu Gnieźnieńskiego -dla najlepszego ucznia- otrzymała Patrycja Pachuta uczennica kl. IV TŻ i UG. Zaproszeni goście- Przewodniczący Komisji Oświaty Kultury i Sportu-p. Andrzej Kwapich, Wicedyrektor Wydziału Edukacji-p. Lidia Bójko- pogratulowali najlepszym determinacji w osiąganiu wytyczonych celów, w dążeniu do poznawania tajników wiedzy oraz życzyli dalszej owocnej i systematycznej pracy. Rodzicom dziękowali za trud wychowania dzieci, wpajanie szacunku do nauki i mobilizowania do osiągania satysfakcjonujących i wysokich wyników w nauce.

Dyrektor szkoły, Anna Malendowicz-Koteras, podziękowała uczniom za I semestr wytężonej i systematycznej pracy. Serdecznie gratulujemy tegorocznym stypendystom i życzymy dalszych sukcesów !!! K. Popielec-Stürme

Drzwi Otwarte w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Witkowie. 6 marca w ZSP w Witkowie gimnazjaliści witkowscy i gimnazjów ościennych w Powidzu, Mielżynie i Strzałkowie mogli poznać ofertę przygotowaną na rok szkolny 2018/2019. Na terenie szkoły prezentowaliśmy kilka stanowisk tematycznych. Znajdowały się na nich różne pomoce naukowe, foldery, atrakcyjne gadżety oraz informacje na temat zawodów, które kształcimy w naszej szkole. W pracowni ekonomicznej zwiedzający zobaczyli, jak można posługiwać się programami finansowo-księgowymi. Uczniowie klasy I technikum ekonomicznego przygotowali rebusy ekonomiczne, które wymagały główkowania, ale nagroda była wyborna- cukierki z wróżbą perspektywiczną wtajemniczyły zwycięzców, w jakim zawodzie w branży ekonomicznej będą mogli pracować po skończonym technikum ekonomicznym. Przed wejściem do sali ekonomicznej można było zapoznać się z projektami, w których szkoła uczestniczy:

1. Projekt nr 2017-1-PL01-KA102-036347 pod tytułem: "Praktyki zawodowe uczniów ZSP im. Dezyderego Chłapowskiego w Witkowie szansą na rozwój kompetencji zawodowych i skuteczne wejście na rynek pracy"

2. CZAS ZAWODOWCÓW BIS - ZAWODOWA WIELKOPOLSKA

VIII KONKURS RECYTATORSKI ANGLOJĘZYCZNY
DWA JĘZYKI

11.04.2018R. GODZ. 09.00
W ZSP W WITKOWIE
SZCZEGÓŁY I ZAPISY: M. NOWAKOWSKA-SZYMCZAK I S. SZYMAJDA
ZAPRASZAMY!!!

Wieczór poezji i piosenki francuskiej „Pod niebem Paryża” w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Witkowie. „Słyszysz Francja- myślisz Paryż, Prowansja, lawenda i miłość. Chcesz poznać Paryż? Albo zakochasz się w nim od razu, albo już nigdy nie obdarzysz go takim uczuciem. To miasto ma w sobie moc. Jest realne, a jednocześnie przykryte marzeniami. Miłość powoduje, że zakochani mają wrażenie, iż cały Paryż leży u ich stóp.

Mogą uciec na chwilę w przytulne uliczki, z daleka od centrum, od gwaru. Pobyć ze sobą w swoistej oazie spokoju. A potem może… spacer wzdłuż Sekwany? Romantyczny, zachwycający i niezapomniany? Poznajmy miasto ludzi zakochanych, bo…”- takim wstępem rozpoczął się kolejny wieczór poetycki zorganizowany 6 lutego przez uczniów ZSP i uczniów Szkoły Podstawowej nr1 w Witkowie. W atmosferze paryskiej elegancji i szyku mieliśmy okazję oddalić się od codzienności i przenieść w artystyczny świat poezji, prozy i piosenki francuskiej. Była to już 10. wieczornica dla emerytowanych pracowników oświaty, nauczycieli szkół witkowskich i środowiska lokalnego. Corocznie zacne audytorium może posłuchać pięknej recytacji wierszy znanych i tych czasami zapomnianych poetów, rodzimych i obcych. Wieczornice są montażem słowno-muzycznym przybliżającym widowni liryki pełne refleksji i piękna, zadumy nad życiem oraz upływającym czasem. Pięknym wykonaniem piosenki „Pod dachami Paryża” , Andżelika Kaźmierczak wprowadziła widownię w magiczny plan paryskich uliczek, w których kocha się w uśmiechu i łzach, wzniośle i banalnie. I o tym piszą i malują artyści .

„Niech żyje bal...” Studniówka 2018 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Witkowie. Wieczór 20 stycznia 2018 był wyjątkowy,elegancki, jedyny w swoim rodzaju dla tegorocznych maturzystów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Witkowie. O godzinie 19.00 rozbrzmiały dźwięki poloneza rozpoczynające tradycyjny bal studniówkowy. Uroczystość odbyła się w restauracji Jabłona w Powidzu, a otworzyła ją krótkim przemówieniem dyrektor szkoły Anna Malendowicz-Koteras. Wśród tegorocznych maturzystów są uczniowie technikum żywienia i usług gastronomicznych,technikum informatycznego oraz liceum ogólnokształcącego. Dla uczniów liceum ogólnokształcącego mundurowego był to pierwszy bal studniówkowy. W 2015 roku w ZSP w Witkowie uruchomiona została klasa liceum mundurowego o profilu wojskowym i policyjnym. W atmosferę dobrej zabawy wyprowadzili uczestników Marta Kozińska i Oskar Pietrzak, którzy powitali wszystkich zaproszonych gości oraz celebrowali oficjalną część balu. Dyrektor szkoły życzyła przyszłym maturzystom wspaniałej studniówki, niezapomnianych wrażeń nie tylko z sobotniego balu, ale również z całego pobytu w szkole, pomyślności i dobrego startu w nowe życie. Prowadzący, przywołując fragment epopei narodowej, słowami: „Poloneza czas zacząć” - zainicjowali rozpoczęcie tanecznego korowodu. W części oficjalnej nie zabrakło okazji do śmiechu, ale i wzruszeń, podziękowań dla grona pedagogicznego, które w złożonym procesie dydaktyczno-wychowawczym pomagało i wspierało uczniów. W rytm znanych utworów muzyki pop, uczniowie wspominali charakterystyczne postawy uczących ich nauczycieli. Szczególnie piękne i pełne uznania były podziękowania dla wychowawców klas- pani Danuty Rybińskiej (wychowawcy klasy III LO mundurowego) oraz pani Agnieszki Nowickiej (wychowawcy klasy IV TżiUG/TI).

Logowanie

Odwiedza nas 83 gości oraz 0 użytkowników.

Jak dojechać?